• PRAC CIĄG DALSZY

• Kolejną sobotę Nasi wspaniali rodzice, zawodnicy i członkowie zarządu ciężko pracowali układając kostkę brukową i porządkując teren przy naszym boisku w Żelkowie.
            Serdecznie dziękujemy!
            Ewelina Cyra
            Patrycja Cyra
            Marek Cyra
            Michał Sienkiewicz
            Nataniel
            Sławomir Hliwski
            Łukasz Stolarski
        • ŻELKI z Pucharem Piotra Müllera

• W ostatnią niedzielę czerwca najmłodsza drużyna Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo uczestniczyła w znakomicie przygotowanym turniej piłki nożnej dzieci  ,,Spełniamy Piłkarskie Marzenia". Turniej był częścią II Pikniku Piłkarskiego, podczas którego dokonano oficjalnego otwarcia nowo wybudowanej szatni przy boisku w Sycewicach oraz uhonorowano 35 lecie pracy trenera Ryszarda Hendryka.
            W zawodach uczestniczyło 12 drużyn składających się z zawodników urodzonych w rocznikach 2014/2016.
            UKS SPARTA Sycewice
            FC I Gowidlino
            Gwardia Koszalin
            Beniaminek 03 Starogard Gdański
            Jedynka Reda
            LUKS "Żelki" Żelkowo
            Futbolaki Słupsk
            Cassubian Bolszewo
            MKS Jantar Ustka
            UKS GAP Bruskowo Wielkie
            UKS Sparta II Sycewice
            FC II Gowidlino

Nasze najsłodsze Żelki dodatkowo uhonorowane zostały Pucharem FAIR PLAY ufundowany przez Piotra Müllera - rzecznika prasowego rządu.
            W trakcie turnieju swoje umiejętności zaprezentował Łukasz Chwieduk - dwukrotny Mistrz Europy,
            Mistrz Polski i Wicemistrz Świata we Freestyle Football.
            Wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa za grę do końca mimo upalnych warunków.
            Dziękujemy organizatorom, z trenerem Ryszardem Hendrykiem na czele za zaproszenie na to wspaniałe piłkarskie święto.

Skład LUKS "Żelki" Żelkow:
            Tobiasz Rogowski
            Lena Zamęcka
            Lena Szuran
            Leon Adamiak
            Ignacy Panek
            Oliwier Hliwski
            Aleksander Socha
            Trener:
            Ireneusz Panek
        • ŻELKI CUP 2022

• Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki" Żelkowo
            serdecznie zaprasza do udziału w V Edycji Turnieju Piłki Nożnej "ŻELKI CUP 2022". W zawodach mogą wziąć udział drużyny składające się z zawodników urodzonych w 2015 roku i młodsi.
            Turniej rozgrywany będzie 21 sierpnia na nowo otwartym boisku tartanowym w miejscowości Główczyce.
            Zgłoszenia należy kierować do dnia 11.08.2022. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
            Poniżej dane kontaktowe:
            Tel: 790670340
            E-mail: zelki.zelkowo@pomorski-zpn.pl
        • MAŁA PIŁKARSKA KADRA CZEKA

• Dnia 21 czerwca drużyna Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo w roczniku 2009 uczestniczyła w wojewódzkim turnieju piłki nożnej Mała Piłkarska Kadra Czeka imienia Marka Procyszyna.
            W zawodach udział wzięło 11 zespołów z województwa pomorskiego. W pierwszej fazie turnieju ekipa z Żelkowa rozegrała mecz z drużyną MKS Jantar Ustka, który ostatecznie zakończył się zwycięstwem chłopaków z Ustki 4:0. Następnie nasz zespół rywalizował w grupie srebrnej, w której skompletował 8 punktów, nie przegrywając żadnego meczu. Ostatecznie zakończyliśmy rywalizację na drugim miejscu grupy srebrnej, ustępując tylko drużynie z Bytowa, ze względu na gorszy bilans bramkowy.

ULKS U-2 Bytów - LUKS "Żelki" Żelkowo 1:1
            UKS GAP Bruskowo Wielkie - LUKS "Żelki" Żelkowo 1:2
            POLSH AGRO STAL Jezierzyce - LUKS "Żelki" Żelkowo 1:1
            GTS Czarna Dąbrówka - LUKS "Żelki" Żelkowo 0:3

Skład LUKS "Żelki" Żelkowo:
            Piotr Potyński
            Michał Vlig
            Maja Jadanowska
            Milena Janowska
            Patrycja Cyra
            Nikola Szyposzyńska
            Olivier Salomon
            Nataniel Salomon
            Antoni Stolarski
            Szymon Szeliga
            Maciej Jakubaszek
            Radosłąw Ciemniak
            Igor Szyposzyński
            Trener:
            Łukasz Stolarski
            Serdecznie dziękujemy Firmie Usługi Transportowe Michał Łyczek za bezpieczną podróż oraz Gminie Główczyce za wspieranie naszych inicjatyw sportowych.