• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - LUTY

Szósty miesiąc naszej pracy w ramach programu „Laboratoria przyszłości” to kolejne zajęcia z wykorzystaniem zestawu LEGO Education SPIKE Prime. Pierwszy projekt jaki wykonaliśmy w tym miesiącu to „tancerz breakdane”. Ponieważ podczas pracy chociażby przed ekranem komputera czy na przykład podczas oglądania telewizji bardzo ważne jest żeby po pewnym czasie wstać i zrobić sobie przerwę zbudowaliśmy robota, który tańczy do rytmu i przypomina nam właśnie o tym żeby wstać i się rozruszać. Robot składał się z dwóch części tzn. z części górnej wyposażonej między innymi w silnik, dzięki któremu nasz tancerz mógł poruszać ramionami oraz z części dolnej również posiadającej silnik umożliwiający poruszaniem nóg. Następnie zaprogramowaliśmy naszego robota, dodając również muzykę, pasującą do ruchu tancerza. Potem pozostało nam już tylko jedno: wstać i potańczyć razem z naszym tancerzem! Drugi nasz p

• TURNIEJ KOSZYKARSKI

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy dwutygodniowe zmagania w klasowym Turnieju Rzutów do Kosza 1x1. W zawodach udział wzięli wszyscy uczniowie klas III-VII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelkowie. Z każdej klasy wyłoniona została najlepsza trójka, która otrzymała pamiątkowe dyplomy, dodatkowo do zw
        • ZAPRASZAMY

ZAPRASZAMY - Obrazek 1

Dnia 12 marca 2023 roku Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki" Żelkowo przy ZSP w Żelkowie organizuje XX Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego. Do rywalizacji zapraszamy zawodników amatorsko uprawiających tenis stołowy, jak również zawodników uczestniczących w rozgrywkach ligowych. Podczas zawodó
        • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO

07 lutego 2023 r. odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu recytatorskiego twórczości Władysława Broniewskiego ZSP w Główczycach. W kategorii klas I-IV nasza szkołę reprezentowali uczniowie: klasa 1-Aleksander Socha, klasa 2 – Yasmina Elmrabet, klasa 3- Zofia Rutkowska.

Podczas konkursu można było usłyszeć wyjątkowe interpretacje najpiękniejszych i znanych wszystkim wierszy W. Broniewskiego. Komisja w składzie p. Jolanty Hildebrandt (SP Pobłocie), p. Barbara Jankowska. Yasminie Elmrabet ucz. klasy 2 ,przyznano wyróżnienie.

• ZIMOWE GRANIE

W sobotni poranek drużyna Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo w kategorii wiekowej 2011/13 na boisku orlik przy ul. Krzywoustego w Słupsku rozegrała mecz towarzyski z zespołem AP Gryf Słupsk.

Spotkanie rozgrywane miało być z podziałem na dwie grupy:
            • godzina 9:00 grupa 2011
        • CLOTHES AND SEASONS-PICTONARY

Dnia 10.01.2023 r. odbyło się rozdanie nagród I Powiatowego konkursu z jezyka angielskiego: "Clothes and seasons- pictionary" połączone z warsztatami, podczas których zwycięzcy poznali tajniki produkcji tworzenia mydeł, jej historii. Uczestnicy sami wyprodukowali mydełka z mydła szarego oraz ziół .

• BOHATERON- WŁĄCZ HISTORIĘ!

Po raz kolejny uczniowie naszej Szkoły wzięli udział ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!. Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI-STYCZEŃ

Piąty miesiąc naszej pracy w ramach inicjatywy edukacyjnej „Laboratoria Przyszłości” to drugie zajęcia z wykorzystaniem zestawów klocków LEGO Education SPIKE Prime. Ze względu na dwutygodniową przerwę od zajęć udało nam się wykonać tylko jeden projekt. Uczniowie zbudowali model konika polnego, po czym napisali program, dzięki któremu konik posuwał się naprzód. Następnie obliczyli prędkość z jaką poruszały się wykonane modele wyrażoną w centymetrach na sekundę. A na sam koniec zajęć urządziliśmy wyścigi koników polnych.

• WYCIECZKA DO MULTIKINA

W środowe popołudnie nasi podopieczni uczestniczyli w feryjnym wyjeździe do Multikina w Słupsku na film animowany pt. "Mumie". Organizatorem wyjazdu był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki" Żelkowo, a udział w nim wzięło 34 dzieci.
            Celem wyjazdu było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez
        • GRAMY Z WOŚP

GRAMY Z WOŚP - Obrazek 1

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki" Żelkowo
            po raz kolejny włącza się w organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
            Wśród tegorocznych atrakcji znajdą się:
            Charytatywny turniej piłki nożnej dzieci "GRAMY Z WOŚP" w kategorii wiekowej 7-8 latków, z udziałem drużyn:
            • MKS Jantar Ustk
        • TOWARZYSKIE GRANIE W USTCE

W sobotę 14 stycznia drużyna Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo w kategorii wiekowej 2015/2016 rozegrała sparing z rówieśnikami z MKS Jantar Ustka. Mimo iż był to mecz towarzyski, w usteckiej hali sportowej nie brakowało emocji, pięknych bramek i efektownych interwencji bramkars

Sobota 18.05.2024

• Nazwa szkoły