• GRAMY W RĘCZNĄ

GRAMY W RĘCZNĄ - Obrazek 1
            Jesteśmy bardzo podekscytowani, aby podzielić się świetnymi wiadomościami! Nasza Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żelkowie została ponownie zakwalifikowana do udziału w projekcie "Gramy w Ręczną 2023". To ogromna szansa dla naszych uczniów na rozwijanie swoich umiejętności sportowych i współpr
        • PROJEKT- " BEZPIECZNA SZKOŁA KROKODYLKA TIRKA

Dnia 12.10.23r., uczniowie naszej szkoły z klas 1-3, wzięli udział w projekcie informacyjno-edukacyjnym z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, którego głównym celem jest wzrost bezpieczeństwa najmłodszych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Bezpieczna szkoła Krokodylka Tirka” to ogólnopolski projekt informacyjno-edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Inicjatywa Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego jest skierowana do najmłodszych uczestników ruchu drogowego – przedszkolaków i uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych. Atrakcyjna forma przekazywanej wiedzy wyróżnia zajęcia z Krokodylkiem Tirkiem w roli głównej spośród standardowych lekcji. Dzieci poprzez zabawę utrwaliły(poznały)podstawowe zasady bezpieczeństwa, przepisy obowiązujące na drogach , stając się świadomymi uczestnikami ruchu drogowego. Zajęcia prowadzone przez inspektorów ITD uczą odpowiedzialności

• DZIĘKUJEMY

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Hurtowni Elektryk Oddział w Słupsku za przekazanie materiałów do montażu nowego oświetlenia w naszej szatni przy boisku piłkarskim!
            Dzięki Waszemu wsparciu możemy teraz stworzyć jeszcze lepsze warunki dla naszych zawodników.
            To dowód na to, że lokalne firmy są sercem
        • BRAWO CHŁOPAKI

BRAWO CHŁOPAKI - Obrazek 1BRAWO CHŁOPAKI - Obrazek 2
            Wielkie gratulacje dla dwóch naszych utalentowanych zawodników - Eryka Salomona i Alana Słomskiego!
            Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku właśnie powołał ich na konsultację selekcyjną do kadry Pomorza w roczniku 2012.

Data: 17 października 2023 r.
            Miejsce: Lipusz, boisko trawiaste, ul. Derdowsk
        • POWIATOWA LIGA LZS

W dniu wczorajszym odbył się kolejny turniej Powiatowej Ligi LZS, w którym drużyna Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo wzięła udział razem z trzema innymi zespołami, które wspólnie z nami tworzą tę niezapomnianą ligę: Salos Słupsk, UKS GAP Bruskowo Wielkie i MKS Jantar Ustka.
            Mie
        • WYBORY SU'23

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/24:

Rada SU na rok szkolny 2023/2024:

Przewodniczący: Adrian Konkol

Zastępca: Gabriela Jaszek

Sekretarz: Martyna Stasiak

Sekcja porządkowa: Julia Szumna

Sekcja dekoratorska: Marisa Kachel

Sekcja rozrywkowa: Marisa Kachel

• ZAPRASZAMY

ZAPRASZAMY - Obrazek 1
            Dnia 22 października 2023 roku Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki" Żelkowo przy ZSP w Żelkowie organizuje XXV Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego.
            Do rywalizacji zapraszamy zawodników amatorsko uprawiających tenis stołowy, jak również zawodników uczestniczących w rozgrywkach ligowych. Podczas z
        • KOLEJNE ZWYCIĘSTWO ŻELKÓW

W środę 4 października nasza drużyna Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo stanęła do rywalizacji z UKS GAP Bruskowo Wielkie w ramach Słupskiej Ligi Okręgowej Juniora D1.
            Mecz rozgrywany był na boisku w Żelkowie i dostarczył nam mnóstwo emocji i niezapomnianych chwil. Nasi zawodnic
        • WYCIECZKA DO GDYNI

Gdynia, kaszub. Gdiniô

W sobotę 30.09.2023 r. grupa uczniów uczących się języka kaszubskiego z klas IV-VIII, pod opieką Pań: Laury Żydyk, Aleksandry Zamęckiej i Lidii Zielińskiej po raz pierwszy w tym roku szkolnym wybrała się na wycieczkę do Gdyni. Miasta, którego historia liczy niecałe 100 lat, które z małej gbursko-rybackiej wioski przeistoczyło się w piękne portowe miasto. Miasto, które od czasów przedwojennych jest dumą Rzeczypospolitej. Gdynia zachwyca unikalną architekturą i szczególnym położeniem.

• WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

Dnia 27.09.23r. przedszkolaki odwiedził ciekawy gość. Była to Pani Magda, mama Elizki, która jest RATOWNIKIEM MEDYCZNYM. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z zawodem oraz wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy oraz brać udział w ćwiczeniach praktycznych. oprócz tego , dzieci utrwaliły numery alarmowe. Zdobyta wiedza teoretyczna i praktyczna, sprawiła ,że przedszkolaki poczuły się "małymi ratownikami". Na koniec spotkania, dzieci podziękowały Pani Ratownik za wizytę.

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W ostatnim tygodniu września dzieci z grup przedszkolnych spotkały się z PANEM POLICJANTEM, który przybliżył dzieciom podstawowe zasady poruszania sie po drogach. Przypomniał numery alarmowe. Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania z osobą obcą. Dzieci dzieliły się także swoimi doświadczeniami, pokazały, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy zachowywać się na drodze i w najblizszym otoczeniu.

• ZAPRASZAMY

ZAPRASZAMY - Obrazek 1

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki" Żelkowo serdecznie zaprasza do udziału w IV Edycji Turnieju Piłki Nożnej "ŻELKI CUP 2023".
            Turniej rozgrywany będzie na pięknej hali widowiskowo-sportowej w Główczycach:
            25 listopad - rocznik 2011 i młodsi
            26 listopad - rocznik 2015 i młodsi